Urnové pomníky – Glézl

3d vizualizácie pomníkov

3D vizualizácia pomníka je zobrazenie urnového pomníka s doplnkami, ktoré si zákazník vyberie, ako je písmo, váza, svietnik, fotka atď. V 3D vizualizácii môžeme vkladať rôzne doplnky k pomníkom a zákazník sa môže presvedčiť, či mu ten ktorý doplnok vyhovuje k jeho pomníku z hľadiska veľkosti alebo estetiky. Môžeme meniť druh žuly z ktorej sa pomník vyrobí ako aj otáčať pomník z každého uhla pohľadu, pre získanie lepšej, reálnej predstavy o pomníku, jeho tvaroch a doplnkoch. Tento takzvaný FUNKČNÝ 3D MODEL POMNÍKA sa dá vložiť do fotky na Váš cintorín (tzv. projekcia na cintorín) čím získa zákazník zobrazenie priamo na mieste kde bude pomník stáť a uvidí, či sa mu na dané miesto pomník hodí.

Ďalšie výhody takzvaného funkčného 3D modelu sa využívajú hlavne pri výrobe, kde sa podľa neho vyhotoví buď technická dokumentácia s presnými rozmermi pomníka alebo šablóna podľa ktorej sa vyreže tvarový pomník. Podľa 3D modelu sa môže vytlačiť trojrozmerný model na 3D tlačiarni napríklad ako vzorový objekt pre sériové odlievanie neštandardných doplnkov, alebo sa vytvorí CNC súbor pre frézovacie robotické rameno, ktoré na základe CNC súboru vyfrézuje sochu atď.

3D modely pomníkov slúžia hlavne na to aby pomáhali vytvoriť taký pomník, aký majú pozostalý pre svojho milovaného v predstavách. Pomocou 3D modelovacieho programu im dokážeme ich predstavy zhmotniť a následne zrealizovať.

Ukážka 3D vizualizácie pomníka so zmenou materiálov a doplnkov:

Ukážka 3D vizualizácie pomníka s otáčaním (zmenou uhla pohľadu):

Ukážka 3D vizualizácie pomníka s rozložením písma + fotky a námety:

Ukážka 3D vizualizácie pomníka (vybraného návrhu) s projekciou na cintorín:

3D Vizualizácia pomníka zaručuje zákazníkovi, že si môže dopredu (s našou pomocou) vytvoriť pomník podľa svojich predstáv, a že dostane to, čo sme namodelovali, na čom sme sa vopred dohodli.